منوی اصلی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • کل بازدیدها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین به روز رسانی :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل مطالب :
درباره

هیچ دعائی بالاترازاین نیست که خدا ما را از خودش دور نکندوهیچ دردی هم بالاترازدردهجران نیست .
خدایا! بیامرز براى من آن گناهانى را كه كیفرها را فرو می بارند، خدایا! بیامرز برایم گناهانى را كه نعمت ها را دگرگون می سازند، خدایا! بیامرز برایم آن گناهانى را كه دعا را باز می دارند،
دعا در حق دیگری زود مستجاب میشود
اللهم عجل لولیک الفرج
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی

اس ام اس تولد امام جواد (ع)

 

 برخیز به شادى، گه برخاستن است

چون شادى امشب ز گنه تاختن است
امشب شب میلاد تقى هست و شب
عیدى ز جواد و اهل بیت خواستن است

«تولد امام جواد (ع) برشما مبارک باد»


در گذشت پدر دکتر حسین بهاروند

پدر دکتر حسین بهاروند دانشمند پژوهشگاه رویان درگذشت.

دکتر حسین بهاروند دانشمند جهادی پژوهشگاه رویان در فقدان پدر به سوگ نشست.

حسین بهاروند در سال ۱۳۸۲ برای اولین بار سلول‌های بنیادی جنینی انسانی و موشی را در ایران تولید کرد و در سال ۱۳۸۷ به همراه همکارانش موفق به تولید سلول‌های بنیادی پرتوان القایی انسانی و موشی شد. این فعالیت‌ها، او و همکارانش را قادر ساخت تا شاخه‌های مختلف پزشکی بازساختی را در ایران پایه گذاری کنند.

وی در دهمین، دوازدهمین و هفدهمین جشنواره رازی موفق به کسب جایزه تحقیقات در زمینه علم پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در بیست و ششمین جشنواره بینالمللی خوارزمی موفق به دریافت جایزه تحقیقات در حوزه علوم پایه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است. همچنین در سی و دومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی به طرح تمایز و فناوری سلول‌های بنیادی برای استفاده از پزشکی بازساختی، قلب و کبد را کسب کرد.

حسین بهاروند در سال ۲۰۱۹ نیز موفق به کسب جایزه TWAS در حوزه زیست‌شناسی شد. هرساله آکادمی TWAS جوایز خود را در ۹ حوزه علمی به دانشمندان برگزیده کشورهای در حال توسعه به پاس سهم قابل توجه‌شان در پیشرفت و کاربرد علم و فناوری به منظور توسعه پایدار اعطا می‌کند و این نخستین باری بود که در حوزه زیست‌شناسی یک دانشمند ایرانی این جایزه را کسب کرد.به نوبه خوداین ضایعه را به این دانشمند ارجمند تسلیت گفته برای تازه گذشته علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و شکیبایی طلب می‌کند.


دکتر حسین بهاروند

رتبه علمی: استاد


پست الکترونیکی:

زمینه های پژوهشی
پزشکی بازساختی، سلول های بنیادی، مهندسی بافت

نام مرکز:
دانشکده علوم پایه و فناوری‌های نوین زیستی

رشته:
زیست شناسی علوم جانوری - گرایش سلولی تکوینی

علاقه‌مندی‌ها

- تحقیقات ترجمانی و پزشکی بازساختی از دیدگاه سلول های بنیادی

- دگرتمایزی و تمایز سلول های بنیادی پرتوان

- مهندسی با الهام از طبیعت

- ساز و کار های پرتوانی و زیست شناسی سلول های زایا


بیوگرافی

حسین بهاروند، استاد ممتاز، موسس و رئیس پژوهشکده زیست شناسی و فناوری سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان است. وی از سال 1385 تاکنون ریاست گروه زیست شناسی تکوینی دانشگاه علم و فرهنگ را نیز بر عهده دارد. او در سال 1382 برای اولین بار سلول های بنیادی جنینی انسانی و موشی را در ایران تولید کرد و در سال 1387 به همراه همکارانش موفق به تولید سلول های بنیادی پرتوان القائی انسانی و موشی شد. این فعالیت ها او و همکارانش را قادر ساخت تا شاخه های مختلف پزشکی بازساختی را در ایران پایه گذاری و پیگیری کنند. زمینه های پژوهشی او پیرامون ارتقاء تحقیقات ترجمانی و پزشکی بازساختی از دیدگاه سلول های بنیادی، زیست شناسی تکوینی و مهندسی با الهام از طبیعت است. وی روی دگرتمایزی و تمایز سلول های بنیادی پرتوان به سلول های قلبی، عصبی، کبدی و بتای پانکراس تحقیق می کند و درباره ساز و کار های پرتوانی و زیست شناسی سلول های زایا مطالعه می نماید. ایشان در کارآزمایی های بالینی متعدد و پیوند سلول های بنیادی بافتی مشارکت داشته است و در زمینه توسعه تولید صنعتی سلول فعالیت می کند. او به عنوان سخنران مدعو در بسیاری از کنفرانس های علمی ملی و بین المللی حضور داشته است. از وی 4 کتاب به زبان انگلیسی توسط انتشارات Springer و John Wiley به ترتیب در سال های 1389، 1391و 1394 چاپ شده است. تاکنون 297 مقاله بین المللی، 102 مقاله داوری شده داخلی به همراه 7 فصل در کتب بین المللی از دکتر بهاروند به چاپ رسیده است. 7 کتاب تألیفی به زبان فارسی و 8 کتاب ترجمه شده از دیگر آثار وی هستند. با استناد به Google Scholar تا ماه سپتامبر 2017 بیش از 6950 بار به مطالعات ایشان ارجاع شده و دارای h-index 43 است. حسین بهاروند عضو هیئت تحریریه هشت مجله علمی بین المللی از جمله Journal of Biological Chemistry و Scientific reports (زیرمجموعه انتشارات Nature) بوده و دارای 2 اختراع ثبت شده در آمریکاست. وی 29 جایزه ملی و بین المللی دریافت کرده است. در دهمین، دوازدهمین و هفدهمین جشنواره رازی (سال های 1383، 1385 و 1391) موفق به کسب جایزه تحقیقات در زمینه علم پزشکی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و در بیست و ششمین جشنواره بین المللی خوارزمی (سال 1391) موفق به دریافت جایزه تحقیقات در حوزه علوم پایه از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است. در سال 1389 در بیست و هفتمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران، کتاب سلول های بنیادی به تألیف وی به عنوان کتاب برگزیده شناخته شد. ایشان در سال 1389 موفق به دریافت جایزه محقق برتر جهان اسلام در حوزه فناوری و علوم از ISESCO (سازمان اسلامی آموزشی، فرهنگی و علمی) گردید. او در سال های 1388 و 1392 جایزه دکتر هادوی را از جشنواره علمی فرهنگستان علوم پزشکی دریافت کرد و در سال 1394 به عنوان استاد برجسته حیطه علوم پزشکی از سوی بنیاد بین المللی آکادمیک پروفسور یلدا و همچنین چهره تاثیرگذار بیوتکنولوژی کشور معرفی شد. در سال 1395 وی به عنوان محقق برتر حوزه سلول های بنیادی از سوی انجمن ژنتیک ایران برگزیده شد. نامبرده در سال 1393 جایزه علامه طباطبایی را کسب کرد و به عنوان استاد ممتاز از سوی بنیاد ملی نخبگان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شناخته شد. همچنین ایشان در سال 1393 جایزه بین المللی یونسکو-گینه استوایی در حوزه علوم زیستی را دریافت کرد. این جایزه به علت تحقیق بر سلول های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی در راستای بهبود کیفیت زندگی انسان ها به ایشان اعطا شد.


سوابق اجرایی

 • ریاست پژوهشکده سلول های بنیادی پژوهشگاه رویان (1385 تا کنون)
 • عضو هیات علمی پژوهشگاه رویان (1375 تا کنون)
 • مدیر گروه زیست شناسی تکوینی، دانشگاه علم و فرهنگ (1386 تا کنون)

تحصیلات

 • دکتری ، 1383 ، زیست شناسی تکوینی ، دانشگاه خوارزمی
 • کارشناسی ارشد ، 1375 ، زیست شناسی تکوینی ، دانشگاه شهید بهشتی
 • کارشناسی ، 1373 ، زیست شناسی تکوینی ، دانشگاه شیراز

حضور فرزند شهید برمزار پدر 
شهید علی کرم میرسپهوند درسال 1327 درخرم آباد متولدشد وپس ازسالها خدمت درراه کشور ونظام مقدس درسال 1365درسوسنگرد بدرجه رفیع شهادت نائل آمد.روحش شاد راهش پر رهرو باد.


شهید امیرمحمد رحمتی درسال 1346 متولد شد،درمنطقه ماووت در21خرداد 1367به درجه رفیع شهادت نائل گشت وپس از 13 سال پیکر مطهر وی شناسایی ودرگلزار شهدای خرم آبادبه خاک سپرده شد روحش شادیادش گرامی باد.


کجایید ای شهیدان خداییبلاجویان دشت کربلایی
کجایید ای سبک‌بالان عاشقپرنده‌تر ز مرغان هوایی
کجایید ای شهان آسمانیبدانسته فلک را درگشایی
کجایید ای ز جان و جا رهیدهکسی مر عقل را گوید 
کجاییکجایید ای درِ زندان شکستهبداده وام‌داران را رهایی
کجایید ای درِ مخزن گشاده
کجایید ای نوای بی‌نواییدر آن بحرید
 کاین عالم کف اوستزمانی بیش دارید 


نتیجه تصویری برای عکس حدیث پدر
نتیجه تصویری برای عکس حدیث پدر

نتیجه تصویری برای عکس احادیث امام علی
(Imam Ali (AS
Vigil shame and fear is defective
 And the poor will make a clever man, 
.and the poor man in his own city is alien
 
تهیدستی
الْبُخْلُ عَارٌ وَ الْجُبْنُ مَنْقَصَةٌ وَ الْفَقْرُ یُخْرِسُ الْفَطِنَ عَنْ حُجَّتِهِ وَ الْمُقِلُّ غَرِیبٌ فِى بَلْدَتِهِ. 
بْخل ننگ و ترس نقصان است . و تهیدستى مرد زیرك را در برهان كُند مى سازد و انسان تهیدست در شهر خویش نیز بیگانه است. 


Knowledge, precious heritage, and traditions, always fresh things, and thoughts, are a transparent mirror
تصویر مرتبط
شناخت
الْعِلْمُ وِرَاثَةٌ كَرِیمَةٌ وَ الْآدَابُ حُلَلٌ مُجَدَّدَةٌ وَ الْفِكْرُ مِرْآةٌ صَافِیَةٌ. 
دانش، میراثى گرانبها، و آداب، زیورهاى همیشه تازه، و اندیشه، آیینه اى شفاف است. 


سلام بر لاله های خونین *در سرزمین گلبرگ های پرپر شده شقایق , همراه با سبزه های هم نوا با ناله نسیم , رو به قبله گل ها باید سلام کرد.باید سلام کرد بر آنانی که در آخرین فراز زییارتنامه خود به زیارت سبزترین سیرت و سرخ ترین صورت تاریخ نائل شدند .باید سلام کرد بر زمزمه جاری رودها , با پاهای برهنه.آری اینجا کربلای سینه سُرخانی است که آمدن و رفتنشان یه رویایی بیش نبود , رویایی کوتاه و شیرین.باید سلام کرد به آنانی که لباس های خاکی رنگشان , لباس احرام در "موقعیت ها" بود .باید سلام کرد بر اشک های جاری مناجات بر گونه های خاکی و خونین.باید سلام کرد بر دست های بریده شده , بر انگشتهای جدا شده از دست.باید سلام کرد بر پوتین های بی پا , به پاهایی که بند پوتین آنها تا آسمان گشوده شده .باید سلام کرد بر سَرهای سرخ بی کلاه .باید سلام کرد بر سینه های سوخته در سنگر ها .باید سلام کرد بر پیشانی هایی که بوسه گاه گلوله شده اند .باید سلام کرد بر قطارهای فشنگی که تسبیح شده اند .باید سلام کرد بر کوله پشتی های پر از پرواز .باید سلام کرد بر پلاک پیکرهای قطعه قطعه شده که شماره و شناسنامه یک شهاب شده . و هر کوچه و خیابان شهرمان را تا ابد ستاره باران کرد .باید سلام کرد بر لبهای سیراب از عطش عشق .باید سلام کرد بر چفیه , بیرق همیشه جاودان جبهه های خمینی .و باید سلام کرد بر چفیه ای که همواره بر دوش علمدار نهضت خمینی است.روحشان شاد و راهشان پر رهرو باد .

شهادت یعنی گذشتن از جان و مال و گذشتن از همه قیود دنیوی و تقدیم بهترین و عزیزترین وجود خویش به ذات کبریا.

آری شلمچه، فاو، دهلاویه و هویزه و شرهانی، طلائیه و مجنون و ... هر روز برای ما به بلندای تاریخ انسانیت مثنوی می‌سرایند و فرزندان امروزی حضرت روح‌الله، انگار با رزمندگان دیروزی در جبهه‌ها زندگی کردند تا مثنوی "یاد امام و شهدا دل رو می‌بره کرببلا" را سر دهند و چون ابری بهاری در فراقشان آبشار اشک می‌افشانند؛ درود و سلام بر این اخلاص و دل‌های صاف و صیقلی نسل‌های امروزی و صلوات و سلام بر فرزندان رشید و شهید دیروزی. 
یادواره شهدا مظهر تجلی قدرت شهدا است. یادآور اوج عزت است. یادآور وداع عده ای از خود گذشته با تمامی تمایلات دنیایی است. یادآور دلیرمردی و ایثارگری اقتداکنندگان به حسین(ع)است و طی کنندگان راه دوست.

یادواره‌های شهدا جولانگاه مردان گمنامی است که به سوی اوج عزت و مردانگی پرگشودند و شمع راه ما شدند تا خودمان را پیدا کنیم و در روزمرگی ها ، عافیت طلبی ها و زرق و برق های زندگی کلیشه نشویم.

یادواره شهدا یادواره گمنامانی است که نامداری را در بی نامی جستند. همان صفتی که برای انسان‌های شهرت‌طلب زجرآور است بی آنکه بفهمند همه اجرها در گمنامی است.

یادواره شهدا برای این است که بدانیم قیام و کلام و پیام شهدا برای تقویت خط ولایت و تداوم بخشیدن خط امام و رهبری و بصیرت‌افزایی و خدمت‌ بی منت به مردم بوده است.

یادواره شهدا برای این است که بدانیم امروز بر روی خون شهدا زندگی می کنیم و چه سخت است آنانی که از نام شهید برای خود نان می اندوزند و با نام شهید برای خود نام می سازند.

 

۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثار گران به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ و روز بزرگ داشت شهدا و شهید گرامی باد.
در۲۲اسفند۱۳۹۷ روز شهدا باسخنرانی حجت الاسلام هادی امیری زاده گرامی داشته شد واز کارکنان خانواده شهدادانشکده فنی خرم اباد تجلیل وتقدیر به عمل امد ، کارکنان دانشکده درغبار روبی شهدا وگلزار شهدای خرم اباد حضور یافتند.

اس ام اس شهادت امام علی النقی, پیامک شهادت امام علی النقی الهادی

تو شاه یکّه سواران دشت توحیدی

اگر پیاده روان در رکاب الحادی
ز سوز زهر و بلاهای دهر جان تو سوخت
که بر طریقه آباء و رسم اجدادی
شهادت امام نقی(ع) تسلیت باد

 


جلسه انجمنهای علمی دانشگاه فنی وحرفه ای استان لرستان به همراه مسئولین  ،رئسای ادارات وکارشناسان فرهنگی ،اساتیدراهنمای انجمن ها،دبیران انجمنهای علمی دانشجویان دانشکده های فنی استان لرستان درتاریخ ۱۸اسفندماه ۱۳۹۷ دردانشکده خرم اباددرخصوص فعالیت انجمن ها وجشنواره حرکت برگزارشد.بعدازظهرامروز همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری،  جمعی از مسئولین ادارات دانشکده فنی خرم اباد، در راستای ترویج فرهنگ درختکاری، در درمحوطه دانشکده تعدادی نهال غرس کردند.
برگزیدگان سومین جشنواره مد و لباس اسلامی و ایرانی در لرستان معرفی شدند

نماز امام باقر علیه السلام دو ركعت است در هر ركعتسوره حمد یك مرتبه و:

سُبْحانَ اللّهِ وَ اَلْحَمْدُلِلّهِ (صد مرتبه)

منزه است خدا و ستایش خاص خدا است

وَ لا اِلهَ اِلا اللّهُ وَ اَللّهُ اَكْبَرُ (صد مرتبه)

و معبودى جز خدا نیست و خدا بزرگتر است.

دعا آن حضرت


برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره ی مد و لباس اسلامی و ایرانی در استان لرستان و هشتادو سومین جشنواره کشوری، توسط دانشگاه فنی و حرفه ای استان لرستان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان.

با سمه تعالی

با هماهنگی های صورت گرفته توسط مسئولین دانشگاه فنی و حرفه ای استان لرستان و با حضور مسئولین استان،دانشجویان ، اساتید ، اصحاب فرهنگ و هنر و خبرنگاران،در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد خرم آباد مراسم اختتامیه جشنواره مدولباس اسلامی –ایرانی در تاریخ 15/12/97 برگزار گردید..

این جشنواره که در چند بخش از جمله:(نشست تخصصی، کارگاه آموزشی،مقالات،مسابقه طراحی، مسابقه دوخت،خلاقیت و نوآوری) از تاریخ 11/12/97 تا15/12/97  برپا بود در طی مراسمی باشکوه و جامع در تاریخ 15/12/97 به کار خود پایان داد.

تعداد صفحات : 2

 | 1 |  2 | 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic