منوی اصلی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

هیچ دعائی بالاترازاین نیست که خدا ما را از خودش دور نکندوهیچ دردی هم بالاترازدردهجران نیست .
خدایا! بیامرز براى من آن گناهانى را كه كیفرها را فرو می بارند، خدایا! بیامرز برایم گناهانى را كه نعمت ها را دگرگون می سازند، خدایا! بیامرز برایم آن گناهانى را كه دعا را باز می دارند،
دعا در حق دیگری زود مستجاب میشود
اللهم عجل لولیک الفرج
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
نتیجه تصویری برای شهادت حضرت فاطمه
روزی که شاه رفت

..... پس از اعلام خبر

 Ú¯Ø±ÛŒÙ‡â€Œ محمدرضا پهلوی در آمریکا

 در اخـبار ساعت 14 رادیو سراسری،کشور غرق در شـادی و هیجان‌ شد. عباس قـره‌باغی دربـاره چگونگی خروج شاه از کشو در خـاطرات خـود می‌نویسد؛باتوجه به تصمیم شاه در جلسه شورای سلطنت،قرار بود شاه روز چهارشنبه 27 دی 1357 از‌ کـشور‌ خـارج شود اما غروب روز دوشنبه 25 دی کـه خـبر رأی اعـتماد مجلس سنا بـه دولت بـختیار در روزنامه‌ها منتشر شد،طـولی نـکشید

نتیجه تصویری برای فرار شاه خائن محمدرضا پهلوي از كشور(1357ش)مهاتما گاندی در ۲ اکتبر ۱۸۶۹ (۱۰ مهر ۱۲۴۸) در یک خانواده هندو در گجرات هند متولد گردید. وی از رهبران سیاسی و ساده زیست در میان هندی‌ها بود.

شهید اول

مکتب فقهی شهید اول
شهید اول پس از سال ها اقامت در شهر حلّه و خوشه چینی از خرمن دانشمندان آن دیار، در سال 755 ق به زادگاهش «جِزیّن» در جبل عامل بازگشت و مورد استقبال مردم دانش دوست آن دیار قرار گرفت. او پس از بازگشت به وطن، بی درنگ در جزیّن مدرسه ای تأسیس کرد که از بقیه مدارس جبل عامل، پیشرفته تر و در تدریس فقه و اصول پیش گام تر بود. در حقیقت شهید اول فکر و اندیشه فقهی، اصولی و کلامی علاّمه و فرزندش فخرالمحققین را به جبل عامل منتقل کرد و شاگردان زیادی تربیت و به جهان اسلام تقدیم نمود که همگی از بزرگان و اندیشمندان به نام بودند. عالمان بزرگی چون فاضل مقداد نویسنده کتاب معروف کنزالعرفان فی فقه القرآن، شمس الدین محمد بن عبدالعالی کَرَکی عاملی، زین الدین ابو الحسن علی بن حسن: مشهور به ابن خازن، شمس الدین محمد بن نَجْدَه معروف به ابن نَجْدَه از شاگردان و تربیت یافتگان مکتب پربار فقهی شهید اول به شمار می آیند.فرار شاه خائن "محمدرضا پهلوی" از کشور در پی گسترش نهضت اسلامی ملت ایران (1357 ش)
با فراگیر شدن جرقه‌های اولیه انقلاب و فشار نیروهای مخالف رژیم و هماهنگی قیام‌های مردمی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) و پس از وقایع خونین کشتار 17 شهریور و 13 آبان 57 و برگزاری مراسم چهلم‌های مختلف در شهرهای کشور و نیز اعتصاب کارگران شرکت نفت و از همه مهمتر چاپ اعلامیه توهین‌آمیز روزنامه اطلاعات، کنترل امنیت کشور از دست نیروهای رژیم و حتی حکومت نظامی خارج شد و موجب گردید که در مدت زمان کوتاهی، پایه‌های اقتدار رژیم 2500 ساله شاهنشاهی سست شده و منجر به فرار شخص اول مملکت گردد. 

در آن تاریخ، همه ناظران سیاسی معتقد بودند که حل بحران با ادامه حضور شاه امکان‌پذیر نیست و رهبر انقلاب اسلامی، به هیچ عنوان حضور شاه و رژیم سلطنتی را تحمل نخواهد کرد. شاه نیز به این موضوع واقف بود. در این زمان، وی، تنها خروج از کشور را به نفع خود می‌دانست. سرانجام محمدرضا پهلوی سه روز پس از تشکیل شورای سلطنت به همراه همسر و خانواده خویش در حالی ایران را برای همیشه ترک نمود که به شدت می‌گریست. آنها سوار بر هواپیمای اختصاصی (شهباز) شده و در حالی که یک جت بوئینگ 707 و ده‌ها هلیکوپتر آن را همراهی می‌کردند از کشور خارج شدند. پس از رفتن شاه از کشور، جشن و شادمانی، سراسر میهن را فرا گرفت، مجسمه‌های شاه پایین کشیده شد و ارکان رژیم شاهنشاهی متزلزل‌تر گردید.

حضرت آیت الله مجتهدی می فرمایند: توبه هر کسی به اندازه علم و عقل و درک خودش است. عوام باید از گناهانشان توبه کنند حضرت آیت الله مجتهدی می فرمایند: توبه هر کسی به اندازه علم و عقل و درک خودش است. عوام باید از گناهانشان توبه کنند، و شما طلاب از کم درس خواندن، زیاد حرف زدن، انجام مکروهات و امثال اینها توبه کنید، هر کسی به قدر خودش.


مروری بر زندگی و آثار سید جعفر شهیدی

دکتر شهیدی

برگهایی از حیات وی

سید جعفر شهیدی در سال 1297هجری شمسی در شهر بروجرد به دیده به جهان گشود.

تحصیل مقدماتی اش را  در زادگاه خویش، بروجرد آغاز کرد. آنگاه به تهران روی آورد و تحصیلات تکمیلی خود را در این دیار از سر گرفت.

سید جعفر، پیشتر با نام "سجادی" شناخته می شد. پس از مدتی نام "شهیدی "را برای خود بر گزید و با این نام در مراكز علمی و دانشگاهی شهرت یافت.

وی سالیانی چند در حوزه علمیه، به درک محضر آیت‌الله العظمی بروجردی و دیگر بزرگان حوزوی توفیق یافت.

پس از آشنایی با دکتر محمد معین به حضور استاد علامه مرحوم دهخدا رسید و بعد از تشكیل سازمان لغت‌نامه دهخدا، معاونت سازمان را عهده درا شد.


ناآگاهی

دانش و آگاهی، از اصلی ترین عوامل شناخت حقیقت ها و واقعیت ها و در مقابل، جهل و نادانی، یکی از سبب های انکار حق است. نمونه ای از انکار حق را که برخاسته از جهل و گمراهی بود، در زندگی خوارج می بینیم. این گروه اگرچه مردمانی عابد و زاهد بودند، بر اثر نادانی، به پیکار با امیر مؤمنان علی علیه السلام برخاستند و در برابر آن حضرت به شدت ایستادند. به عقیده علی علیه السلام ، آنها کسانی بودند که «حق را می جویند، ولی آن را نمی یابند و بر خطا می روند».آیه شماره 70  از سوره مبارکه طهپذیرش حق
 
فَأُلْقِیَ السَّحَرَةُ سُجَّدًا قَالُوا آمَنَّا بِرَبِّ هَارُونَ وَمُوسَى
(موسی عصای خود را افکند، و آنچه را که آنها ساخته بودند بلعید.) ساحران همگی به سجده افتادند و گفتند: «ما به پروردگار هارون و موسی ایمان آوردیم!»
براى افراد سالم و غیر لجوج، روشن شدن حقّ همان وتسلیم شدن همان. «اُلقى» (گویا در باطن مجبور به سجده شدند)
انسان، موجودى است كه مى‏تواند در یك لحظه تصمیم بگیرد و تغییر عقیده و ایدئولوژى دهد. «اُلقى السحرة»
راه توبه براى همگان باز است، توبه از شرك، ایمان آوردن به خداست. «اُلقى السحرة» هر انسان منحرفى را بد ندانیم، شاید توبه كند.
انسان‏ها در انتخاب عقیده آزادند و مجبور محیط نیستند. «القى السحرة»
سجده، از آثار یقین است، ایمان بدون سجده نمى‏شود. «القى السحرة سجّدا»
ساحران، در یك جمله، ایمان خود را به توحید و نبوّت اظهار داشتند. «آمنّا برّب هارون و موسى» (قدر زر زرگر شناسد، قدر گوهر گوهری)

نتیجه تصویری برای عکس ولادت با سعادت حضرت زینب کبری
کربلا شهریست ای دل شهریارش زینب است
اعتبارش از حسین و اقتدارش زینب است
نام زینب با حسین حک گشته در ایوان دل
دل که شد بیت الحسین نقش و نگارش زینب است
ولادت حضرت زینب کبری مبارک
 

کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و کارشناسی ارشد را در رشته مدیریت دفاعی گذراند و موفق شد دانشجوی دکتری در رشته دفاع ملی گردد.

کفایت و شجاعت آن بزرگوار تا بدانجا بود که مقام معظم رهبری ۳ مدال فتح بر سینه پر عطش شهادت ایشان نصب نمودند.

وی در اواسط سال ۸۴ از سوی فرمانده کل سپاه، به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد و توفیق خدمت را در سنگر دیگری یافت.

زندگینامه: احمد کاظمی


شهید مهندس احمدی روشن متولد 17 شهریور 1358 و فارغ التحصیل 1381 رشته مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و معاون بازرگانی سایت نطنز بوده است. این شهید دارای چندین مقاله ISI به زبان های انگلیسی و فارسی بوده است.

وی دانشجوی دکترای دانشگاه صنعتی شریف و از نخبگان این دانشگاه به شمار می رفته است

.

به گفته دوستان وی شهید احمدی شخصی ولایتمدار و از شاگردان آیت الله خوشوقت استاد اخلاق تهران بوده است.

وی در دوران دانشجویی معاون فرهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه شریف بوده است. همچنین وی در راهپیمایی عظیم 9دی 88 روز تجدید بیعت با ولایت حضور داشته است.

از شهید احمدی روشن یک فرزند به نام "علی" به یادگار مانده است.

شهید احمدی روشن صبح روز چهارشنبه 21/10/90بر اثر انفجار یک بمب مغناطیسی در خودروی خود در میدان کتابی ابتدای خیابان گل نبی تهران بدست عوامل استکبار به شهادت رسید.

یکی از دوستان شهید مصطفی احمدی روشن در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه شهید احمدی روشن فردی ولایتمدار، اخلاق مدار و شوخ طبع بود، تاکید کردشهات آرزوی شهید احمدی روشن بود، او از شهادت نمی ترسید و امروز به آرزویش رسید.

وی افزود: شهید احمدی همیشه می گفت دعا کنید تا من شهید شوم و اگر شهید شدید دست من را هم بگیرید.

دوست شهید احمدی با اشاره به روحیه بسیجی و جهادی شهید احمدی روشن گفت: او فردی خاص بود و دشمنان خوب فهمیدند که چه کسی را ترور کنند.

وی با بیان اینکه شهید احمدی اهل نماز اول وقت بود، تصریح کرد: ایشان دارای پشتکار بالا، پرتوان، پرتلاش، پرانرژی و توانمند در عرصه اجرایی و علمی بود.

وی با اشاره به ولایتمداری شهید احمدی روشن تاکید کرد: او در خط ولایت و سرسپرده بود، همیشه می گفت دعا کنید مثل ابراهیم مالک اشتر نشوم و مختار را تنها نگذارم.

وی ادامه داد: شهید احمدی در راهپیمایی عظیم 9 دی حضور داشت و یک ولایتمدار به معنای واقعی بود، او شیفته رهبر معظم انقلاب اسلامی بود.

دوست شهید احمدی با بیان 


تصویر مرتبط
توطئه استعماری کشف حجاب توسط "رضاخان پهلوی" (1314ش)
در پی توطئه استعمار در مبارزه با فرهنگ غنی اسلام، عاملان استعمار در کشورهای اسلامی، همزمان اقدام به اعمال مشابهی نمودند. "امان‏اللَّه خان" در افغانستان، "مصطفی کمال آتاتورک" در ترکیه و "رضاخان پهلوی" در ایران مأموریت یافتند با مظاهر اسلام مخالفت و مبارزه کنند. استعمارگران دریافته بودند که مستقیماً نمی‏توانند مسأله کشف حجاب را مطرح کنند لذا بهتر دیدند ابتدا از تغییر لباس مردان شروع کنند زیرا این کار دو نتیجه داشت. 
 
مشخصات كتاب:
(ازدواج از دیدگاه قرآن و سنّت (جلد 1)
بانظارت: دكترمحمدبیستونى از ســــرى كتــاب هـاى روش انــس بـا قــرآن
گروه تحقیق:لیلاحمداللهى،زهره نورى خانى،علیرضامقسّمى

عناوین اصلی كتاب شامل:
فهــرسـت مطـالـب؛ اَلاِْهْداءِ؛ متن تأییدیه حضرت آیت اللّه خزعلى مفسّر و حافظ كل قرآن كریم؛ تعریف ازدواج؛ ازدواج یـك سنـت الهـى است؛ اهمیـت و فضیلـت ازدواج؛ ترغیب به ازدواج آسـان و فـراهـم كـردن مقـدمـات ازدواج براى افراد؛ ترك ازدواج به خـاطـر تـرس از فقـر و كیفر آن؛ ترك ازدواج در ادیان دیگر؛ هـدف از ازدواج سكونت و آرامش است؛ ازدواج وسیله اى براى حفظ نوع بشر و وسیله اى براى تربیت فرزندان صالح؛ آثـــــار دنیــــــوى ازدواج؛ آثـــار اخـــروى ازدواج؛ ازدواج بــر پــــایــــه ایمــان و اخـــلاق؛ ازدواج برپایه مـادیات و شهـوت؛ پیش از انتخاب همسرچه بایدكرد؟؛ هــم كُفْـو بــــودن در ازدواج؛ ذكر مصــادیقى از هم كفـو بودن در عصر كنونى؛ اوصـاف شـایسته در انتخـاب همسر؛ نگــــاه كـــردن پیــــش از ازدواج؛ نگـــاه كــردن از دیـدگـاه فقهـى؛ پیشنهـاد پـدر و كسـان دختر در ازدواج با پسـر عیب نیست؛ آیـا مى تـوان بــا همسـرى بــدون مهـــر ازدواج كــرد؟؛ تعبیر به «ازدواج» همسران دائمى و موقت هر دو را شامل مى شود؛ شـــرایـط عقـد ازدواج دائـم و مـوقّت؛ دستـــور خــوانـدن عقـــد ازدواج دائـــم و مـــوقــت؛ دستــور خــوانـدن عقــد دائـم؛ دستــور خـوانـدن عقدموقت (غیردائم)؛ فسخ عقد ازدواج؛ تعــــریـف واژه مَهْـــر (صـداق)؛ فلسفه مهریه؛ تعییــن مهـــر بــا رضــایت زوجیــن؛ مقدار مهریه؛ فهرست منابع و مآخذ؛ فهــرسـت مطـالـب؛ اَلاِْهْداءِ؛ متن تأییدیه حضرت آیت اللّه خزعلى مفسّر و حافظ كل قرآن كریم؛ تفكر غلط در ارتباط با مهریّه؛ بخشیــدن مهــریــه از طـــرف زن؛ حكــــم ازدواج بــا زنــان غیــرمسلمــان (اهـل كتـاب)؛ حكـــــــم ازدواج بــــا مشــــركـــان؛ حكم ازدواج با زانى و زانیـه؛ حكــم ازدواج با زنان خبیثــه؛ حكـم ازدواج بـــا دختـران یتیـــم؛ حكم ازدواج با كنیــزان؛ حكـم ازدواج بـا زنــان شـوهـردار و علّـت تحـریـم آن؛ حكـم ازدواج بـا نامادرى و علّت تحــریم آن؛ حكم ازدواج با محارم و علّت تحریم آن؛ حكم ازدواج با زنان بیوه؛ دستورات مهم در امر ازدواج با زنان مهاجر و زنان كافر؛ ازدواج با زنان مطلقه؛ علّت هـاى محـدودیـت در ازدواج در قـرآن؛ ازدواج موقّت؛ آیـا حكـم ازدواج مــوقـت نســخ شــده است ؟؛ ازدواج موقت یك ضـرورت اجتمـاعـى؛ ایـرادهـایى كــه بـر ازدواج مــوقـت وارد مى شــود؛ «راسل» و ازدواج موقت؛ مذموم بودن تنوع طلبى و زن بارگى در روایات؛ تعدد زوجات؛ تعـدد زوجـات یـك ضـرورت اجتمـاعى اسـت؛ منظـــور از عــدالــت دربــاره همســـران چیسـت ؟؛ عـــدالـت شــرط تعـدد زوجـات اسـت؛ پـاسخ به یك سـؤال لازم در مـورد تعدد زوجات؛ گوشه اى از فلسفه تعدّد زوجات پیامبر؛ ازدواج فرزندان آدم؛ فرهنگ آمارى كلمه نكـاح در قـرآن كـریم؛ بـررسى ریشـه لغـوى كلمه عشق؛ تعریف عشق؛ تعــریـف دوّمــــى از عشـــق؛ نگاهى به موضوع عشق وماهیّت آن؛ عشــق جسمـــانـى و روحـــانـى؛ عشـق و عـرفـان در نیـایـش امام على علیه السلام؛ دیدگاه قرآن پیرامون زوجیّت و وجود مودّت بین زوجین؛ محبــت مـؤمنـان نسبت به یكدیگر؛ جـــایگــاه عشـــق در روایـــات؛ عشــق نــاروا از دیــدگــاه امــام على علیه السلام؛ چنـد حـدیث طـلایى درباره عشق؛ نقش عشق و محبّت در خودسازى انسان در اشعار حافظ و علامه طباطبایى؛ آثـــار ســوء عشـق در غفلـت از عیـــوب معشــوق؛ فرق عشق با شهوت؛ بــررسـى فـــرق میـان عشــق و هـوس؛ بررسى اتهام مخالفت اسلام بامسأله عشق و شهوت جنسى؛ جایگاه عشق در عبادت رسول اكرم صلى الله علیه و آله؛ رابطــــه عشــــــق و عفــــــت؛ نیـــــروى عشـــق و محبــت در اجتمــاع؛ تشیــع ، مكتــب عشـــق و محبّــت؛ نقش عشق در زندگى انسان و آثار آن؛ داستــان هــاى عـاشقـان واقعـى؛ داستان عشق سعدبن ربیع به پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله؛ داستان عاشقى كامل بنام میثم تمار به امام على علیه السلام؛ داستان ابن سِكّیت آن عاشق و دلباخته امام على علیه السلام؛ داستـــان عشــق ورزیــدن بـه اهلبیـت علیه السلام؛ فهرست منابع و مآخذ


احکام قرانی
مشخصات كتاب:
سرشناسه :مركز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان ،1388
عنوان و نام پدیدآور:احكام قرآنی/ واحد تحقیقات مركز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان 
مشخصات نشر:اصفهان:مركز تحقیقات رایانه ای قائمیه اصفهان ، ۱۳88.‬
مشخصات ظاهری :نرم افزار تلفن همراه و رایانه
وضعیت فهرست نویسی :فیپا
یادداشت : كتابنامه: ص. [۱۰۹] - ۱۱۰؛ همچنین به صورت زیرنویس.
موضوع : سفره -- آداب و رسوم-- جنبه های قرآنی
موضوع : سفره -- آداب و رسوم اسلامی
عناوین اصلی كتاب شامل:
امام خمینی؛ آیت الله خامنه ای؛ آیت الله اراكی؛ آیت الله گلپایگانی؛ آیت الله خویی؛ آیت الله تبریزی؛ آیت الله فاضل لنكرانی؛ آیت الله بهجت؛ آیت الله سیستانی؛ آیت الله مكارمتعداد صفحات : 3

 | 1 |  2 |  3 | 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic