منوی اصلی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

هیچ دعائی بالاترازاین نیست که خدا ما را از خودش دور نکندوهیچ دردی هم بالاترازدردهجران نیست .
اگر می گویند ذکر کنید ، منظور این نیست که یک تسبیح دستمون بگیریم و بگوییم: یا الله ، یا رحمان ، یا رحیم و ... ،اسم ببریم! اینها ذکر نیست. ذکر اینست که او در کل زندگی ما حضور داشته باشه. اگر یک اسم خدا جمیل است، پس باید در معماریمان باشد، توی رفتارهایمان باشد، تو لباسمون باشد تو ظاهر و باطنمون باید باشد، تو صحبت کردنمون باید باشد. کو جمیل!؟ که تو می گویی من ذاکرم! هر کس ذاکر نباشد به اسماء الله زندگیش سخت می شود، معیشتش تنگ می شود .
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
آیه شماره 3  از سوره مبارکه عنكبوت
امتحان الهی

 
وَلَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَلَیَعْلَمَنَّ الْكَاذِبِینَ
ما کسانی را که پیش از آنان بودند آزمودیم (و اینها را نیز امتحان می‏کنیم); باید علم خدا درباره کسانی که راست می‏گویند و کسانی که دروغ می‏گویند تحقق یابد!
1- آزمایش، یك سنّت الهى در طول تاریخ است. «ولقد فتنّا الّذین من قبلهم»
2- حوادث را تصادف نپنداریم؛ همه اسباب آزمایش ماست. «فتنّا»
3- آشنایى با تاریخ و حوادث پیشینیان، مردم را براى پذیرش حوادث آماده مى‏كند. «من قبلهم»
4- دلیل آزمایش‏هاى الهى، عینى و محقّق شدن علم ازلى خداوند و جدا شدن مؤمنان واقعى و شكوفا شدن استعدادهاى درونى و به فعلیّت رسیدن آنهاست. «فلیعلمنّ... الّذین صدقوا و... الكاذبین»

تصویر مرتبط

حماسه ناوچه قهرمان جوشن در خلیج فارس (1367 ش)

به دنبال تهدیدات نظامی آمریکا در خلیج فارس، ناوچه ایرانی جوشن در روز 28 فروردین 1367 ش بندر بوشهر را به قصد دریا و حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی و صیانت از آب‏های خلیج فارس ترک کرد. در روز 29 فروردین، کشتی‏های نظامی آمریکایی در تجاوزی آشکار به کیان جمهوری اسلامی ایران و در حمایت از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی به سکوهای نفتی ایرانی سلمان، نصر و مبارک حمله برده و آنها را به آتش می‏کشند.

با حضور ناوچه ایرانی در اطراف سکوهای نفتی ایران، فرمانده ناوگان آمریکایی از نیروهای ناوچه جوشن می‏خواهد که هر چه سریع‏تر کشتی را ترک کنند و از محل دور شوند. فرمانده ناوچه جوشن در پاسخ رَجَزخوانی‏های آمریکایی‏ها با قاطعیت تمام اعلام می‏کند که هرگونه حرکت تجاوزکارانه آنها با واکنش کوبنده روبه‏رو خواهد شد.

از این رو، هلی‏کوپترها و هواپیماهای آمریکا، ناوچه جوشن را در محاصره خود می‏گیرند و پس از دقایقی، درگیری شدیدی بین دو طرف واقع می‏شود. سرانجام پس از اصابت چهار موشک لیزری هاریون و سیصد گلوله توپ به ناوچه جوشن، این کشتی قهرمان غرق می‏گردد. مقاومت این ناو با یازده شهید و سی و سه مجروح، برگ زرّین دیگری به پرونده حماسه‏های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران می‏افزاید و خاطره ناوچه حماسه آفرین جوشن را برای همیشه زنده نگاه می‏دارد.


ارتش, 29 فروردین روز ارتش, روز ارتش, روز ارتش جمهوری اسلامی ایران
نتیجه تصویری برای شهادت خالد اسلامبولي و يارانش در مصر

 رضا چراغی در سال 1336 چشم به جهان گشود. او با سرمایه عظیمی از فهم و درک انقلابی و اسلامی به دنبال طوفان حوادث انقلاب، به عضویت سپاه درآمد.

رضا با رشادتهای بسیار در جبهه های حق علیه باطل، فرماندهی لشکر 27 محمد رسول الله را بر عهده گرفت.

وی نخستین فرمانده شهید لشکر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. او راه انسان شدن و تا منتهای کمال و سعادت رسیدن را تجربه کرد و سرانجام در عملیات والفجر یک بر بال ملائک نشست و به سوی معبود شتافت.

تیپ محمدرسول الله(ص) نخستین فرماندهاش مفقودلاثر احمد متوسلیان بود که بعد از به اسارت گرفته شدن وی در لبنان، محمد ابراهیم همت به فرماندهی این تیپ انتخاب شد. زمانی که تیپ محمد رسول الله(ص) به لشکر ارتقا یافت، رضا چراغی فرمانده این لشکر شد و حاج همت فرماندهی سپاه قدر را بر عهده گرفت. از این رو چراغی اولین فرمانده لشکر سپاه پاسداران بوده است.


Imam-Khomeini-Grand-Mosque-in-Qom-and-expose-the-treachery-of-the-King-(1343-S)

 روز 26 فروردین مصادف است با سالروز سخنرانی امام خمینی (ره) در مسجد اعظم قم و افشای خیانت شاه (1343 ش) 

مکان رویداد مسجد اعظم که یادآور سخنرانی تاریخی امام در خرداد سال 42 است، به فهرست میراث ملی افزوده شد.

در این سخنرانی تاریخی حضرت امام خمینی(ره) به شاه هشدار داد و این هشدار آغاز حرکت های انقلابی مردم ایران شد.

مکان رویداد قیام 19 دی مردم در مدرسه خان(مدرسه آیت الله بروجردی) که طلاب در اعتراض به مقاله توهین آمیز به امام خمینی(ره) تحصن کردند، نیز در فهرست میراث ملی ثبت شد.

 همچنین میدان شهدا(چهارراه بیمارستان سابق) قم که مکان رویداد کشتار مردم توسط عوامل رژیم طاغوت در 19 دی ماه سال 56 است، در حفاظه ملی به ثبت رسید.

مکان رویداد بیت امام که محل دستگیری ایشان توسط ماموران رژیم شاه و به زندان رفتن امان خمینی(ره) پس از سخنرانی سال 42 بود، در حافظه ملی به ثبت رسید.

لازم به ذکر است مکان رویداد مدرسه فیضیه که در سال 54 مورد هجوم عوامل رژیم طاغوتی قرار گرفت و در پی آن طلاب از پشت بام به پایین پرت شده و به شهادت رسیدند نیز به عنوان مکان رخداد انقلابی در فهرست میراث ملی ثبت شد.

بیستم فروردین 1372 یادآور عروج سید شهیدان اهل قلم و هنرمند فرزانه حاج سید مرتضی آوینی نویسنده ی توانا، راوی با صفای روایت فتح، سردبیر مجله ی ادبی و هنری سوره و مسؤول واحد تلویزیونی حوزه ی هنری می باشد.

شهید آوینی كه همراه یك گروه فیلمبردار جهت ساخت مجموعه ی جدیدی از روایت فتح به یكی از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس عزیمت كرده بود، در حین بررسی منطقه و تحقیق پیرامون هشت سال دفاع مقدس به همراه مهندس محمد سعید یزدان پرست با مین برخورد كرد و به شهادت رسید.

شهید آوینی دو روز قبل از عزیمت به منطقه ی فكه، در پاسخ به این سؤال كه به كدام منطقه می روی گفته بود:

«می دانی به كجا می روم، به فكه، همان جایی كه رزمندگان ما با چشم خود تحویل نفوس شهدا توسط فرشتگان را مشاهده می كردند.»

پس از شهادت این بزرگوار، مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان «سید شهیدان اهل قلم» تجلیل كردند.

سال روز شهادت هنرمند متعهد انقلاب اسلامی و دل سوخته ی جبهه های حق علیه باطل و بیانگر حقایق و رشادت ها و شجاعت های رزمندگان اسلام، بنا به پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی به مقام معظم رهبری، «روز هنر انقلاب اسلامی» نامگذاری شد .


شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر و خواهرش بنت الهدی صدر
شهادت آیت الله سید محمدباقر صدر و خواهرش بنت الهدی صدر

نتیجه تصویری برای شهیداوینی وقلم

سید شهیدان اهل قلم شهید آوینی:
سربازان امام زمان(عج) از هیچ چیز جز گناهانِ خویش نمی هراسند...


تصویر مرتبط
آیه شماره 1  از سوره مبارکه مؤمنون
رستگار کیست؟

 
قَدْ أَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ
مؤمنان رستگار شدند.
1- رستگارى مؤمنان حتمى است. «قد أفلح»
2- ایمان، شرایط و نشانه ‏هایى دارد. «المؤمنون الّذین...»


نتیجه تصویری برای سردار شهید سید منصور نبوی(شهيد دفاع مقدس)
تصویر مرتبط
، نام و شعار امسال را «حمایت از کالای ایرانی» قرار داده‌ام.
1397/01/02نسخه قابل چاپ
|راه حل برطرف نمودن موانع تحقق شعار سال|

مانع ذهنی و عینی پیش پای کالای ایرانی

رهبر انقلاب اسلامی در پیام نوروزی امسال خود خطاب به آحاد مردم و مسئولان، مسئله‌ی اصلی کشور را مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردم دانستند و با محور قرار دادن «تولید ملی» برای حل این مسئله، شعار و نام سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.تعداد صفحات : 2

 | 1 |  2 |