منوی اصلی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

هیچ دعائی بالاترازاین نیست که خدا ما را از خودش دور نکندوهیچ دردی هم بالاترازدردهجران نیست .
اگر می گویند ذکر کنید ، منظور این نیست که یک تسبیح دستمون بگیریم و بگوییم: یا الله ، یا رحمان ، یا رحیم و ... ،اسم ببریم! اینها ذکر نیست. ذکر اینست که او در کل زندگی ما حضور داشته باشه. اگر یک اسم خدا جمیل است، پس باید در معماریمان باشد، توی رفتارهایمان باشد، تو لباسمون باشد تو ظاهر و باطنمون باید باشد، تو صحبت کردنمون باید باشد. کو جمیل!؟ که تو می گویی من ذاکرم! هر کس ذاکر نباشد به اسماء الله زندگیش سخت می شود، معیشتش تنگ می شود .
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
قیام توّابین، به رهبری سلیمان بن صرد خزاعی(نخستین روز ربیع الثانی سال 65 قمری)

هنگامی که امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش، مظلومانه در کربلا شهید شده و بازماندگانشان به اسارت برده شدند و از میان اسیران سرافراز، شخصیت هایی چون امام زین العابدین(ع)، زینب کبرا(س) و ام کلثوم(س) در میان مردم شهرها؛ به ویژه در کوفه سخنرانی کرده و حقانیت امام حسین(ع) و جنایت کاری یزید و مزدورانش را به اطلاع مردم رسانیدند، یک حالت سرخوردگی و پشیمانی ای در مسلمانان پدید آمد. منتها در شهر کوفه که بزرگ ترین مرکز شیعیان عالم اسلام بود، ندامت و پشیمانی شیعیان، به خاطر عدم نصرت امام حسین(ع) و تنها گذاشتن وی در کربلا، شدت بیشتری داشت و از این بابت، خودشان را سرزنش کرده و خطاکار می دانستند.


شهادت "عِزّالدّین قَسّام" روحانی مجاهد و مبارز ضد صهیونیستی (1935م)

شهادت "عِزّالدّین قَسّام" روحانی مجاهد و مبارز ضد صهیونیستی (1935م)

شیخ عزالدین قسام یكی از رهبران برجسته نهضت اسلامی فلسطین در نیمه اول قرن بیستم به شمار می‏رود كه دارای قدرت و نفوذ فوق العاده‏ای در بین مردم مسلمان عرب خاورمیانه بود. او در دانشگاه الازهر مصر تحصیل كرد و مدتی نیز به عنوان یكی از وكلای شهر لاذقیّه واقع در غرب سوریه به كار پرداخت. قسّام كه از روحانیان فاضل و از دانشمندان فلسطین محسوب می‏شد، در بحبوبه انتقال سیل‏آسای یهودیان اروپا به فلسطین اشغالی در دهه 1930م كه توسط گروه‏های تروریستی یهودی و با همكاری موثر نیروهای استعمارگر بریتانیا صورت می‏گرفت، قیام اسلامی و مسلحانه خود را علیه صهیونیست‏ها و انگلیسی‏ها آغاز كرد. هم‏زمان با این مهاجرت‏ها كه ظاهراً بر اثر سیاست‏های ضدیهودی نازی‏ها در اروپا و در واقع برای تشكیل رژیم صهیونیستی در فلسطین روی می‏داد، گروه‏های تروریستی یهود با انجام اعمال تروریستی علیه سكنه مسلمان و عرب فلسطین، به دنبال فراری دادن اعراب فلسطینی و جای‏گزین كردن یهودیان تازه وارد بودند. در این میان، قیام مردمی عز الدّین قسّام، به سرعت وارد مرحله مسلحانه گردید و ضربات متعددی را بر پیكر مهاجران صهیونیست وارد آورد. قیام عزالدین قسام از جانب هیچ یك از رهبران عرب آن روز مورد حمایت قرار نگرفت. در نهایت، صهیونیست‏ها با همكاری استعمارگارن انگلیسی در توطئه‏ای مشترك، در صدد قتل عزّالدین قسّام برآمدند. سرانجام شیخ عزالدین قسام كه در این سال‏ها بزرگ‏ترین قیام اسلامی ملت فلسطین را رهبری می‏كرد در 20 دسامبر 1935م در نبردی نابرابر به شهادت رسید.
نتیجه تصویری برای عکس کشتی نوح
نتیجه تصویری برای عکس کشتی نوح


باحضورمسئولین شورای شهرخرم اباد
 درنمایشگاه نقاشی ابی اسمان در نگارخانه شهیدبهرام هژبرارشاداسلامی خرم اباد

نتیجه تصویری برای گل

مقام علمی حضرت معصومه  

شخصیت علمی حضرت معصومه چگونه بوده است؟
حضرت معصومه از جمله بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است و مقام علمی بلندی دارد. نقل شده که روزی جمعی از شیعیان، به قصد دیدار حضرت موسی بن جعفر و پرسیدن پرسش هایی از ایشان، به مدینه منوره مشرف شدند. چون امام کاظم در مسافرت بود، پرسش های خود را به حضرت معصومه که در آن هنگام کودکی خردسال بیش نبود، تحویل دادند. فردای آن روز برای بار دیگر به منزل امام رفتند، ولی هنوز ایشان از سفر برنگشته بود. پس به ناچار، پرسش های خود را باز خواستند تا در مسافرت بعدی به خدمت امام برسند، غافل از این که حضرت معصومه جواب پرسش ها را نگاشته است. وقتی پاسخ ها را ملاحظه کردند، بسیار خوشحال شدند و پس از سپاسگزاری فراوان، شهر مدینه را ترک گفتند. از قضای روزگار در بین راه با امام موسی بن جعفر مواجه شده، ماجرای خویش را باز گفتند. وقتی امام پاسخ پرسش ها را مطالعه کردند، سه بار فرمود: پدرش فدایش.
(حضرت معصومه فاطمه دوم، محمدی اشتهاری ص166)


نتیجه تصویری برای شهید کریمی


شما چه فكر می‌كنید؟! آیا تحت چه شرایطی استعمارگران و دشمنان زخم‌خوزده ما حاضرند به جای مخالفت و خصومت به حمایت از ما برخیزند؟ آیا جز با نفی همه خواسته‌هایی كه تا كنون در راهشان جنگیده‌ایم و قربانی داده‌ایم؟ شهید سید عبد الرضا موسوی

در عملیات بدر، حاج عباس پس از سركشی سنگرهای اطراف، به سنگر دیده‌بانی بازگشت. در یك لحظه با شنیدن صدای مهیبی روی زمین دراز كشیدم خوب دقت كردم تا بدانم گلوله تانك كجا اصابت كرده ، خدایا چه می‌بینم؟! توی این سنگر حاج عباس بود! او را از سنگر بیرون كشیدم. تركشی پشت سرش را متلاشی كرده بود اما چشمهایش هنوز نگران بسیجیان بود. او را داخل قایق گذاشته و با سرعت به طرف پست امداد حركت كردیم. اما دیگر فایده‌ای نداشت همه چیز تمام شد ... قایق آرام به طر ف اورژانس حركت كرد در حالیكه حاج عباس با چهره‌ای معصوم در زیر پتو آرمیده بود. پیكر خونی و خیس او را داخل آمبولانس گذاشته و به سمت دوكوهه راه افتادیم و به نیت آخرین وداع، پیكر او را دور زمین صبحگاه طواف داده به سمت تهران حركت كردیم. عباس كریمی‌ روز 23/12/1363 و در سالروز شهادت حاج همت به او پیوست و این تاریخ برای دومین بار در خاطره لشگر 27 محمد رسول الله (ص) جاودانه شد. 2 روز بعد پیكرش در كنار مزار شهید اقارب‌پرست به خاك سپرده شد و بار دیگر مسافری از جزیره مجنون به بهشت زهرا (س) میهمان گشت.  عباس کریمی
منبع : خاطراتی از کتاب: دجله در انتظار عباس
منبع کلام شهدا:سایت ابر و باد

  تصویر مرتبط

تسلیم در برابر خدا

امیرالمؤمنین علی ع  
أفضلُ الاُمورِ التَّسلیمُ إلى اللّهِ تعالى، والراحةُ إلى الیَقین؛
 برترین كارها، تسلیم در برابر خداى متعال است و آرامش از سر یقین.(الفتوح ، ج ۶ ،ص 240)تصویر مرتبط

فدک  

خلاصه ماجرای فدک چیست؟
فدك یكى از دهكده‏هاى آباد و حاصلخیز نزدیك خیبر است و تا مدینه 140 كیلومتر فاصله دارد. درسال هفتم هجرت، قلعه‏ هاى خیبر یكى پس از دیگرى فتح شد و قدرت مركزى یهود در هم شكست. ساكنان فدك تسلیم گردیدند و در برابر پیامبر متعهد شدند نیمى از زمین‏ها و باغ‏هاى خود را به آن حضرت واگذار كنند و نیمى دیگر را براى خود نگهدارند. سرزمین‏هایى كه بدون هجوم نظامى به دست مسلمانان مى‏افتد، به شخص رسول خدا (ص) تعلق دارد و هر گونه بخواهد مى‏تواند عمل كند.
وقتى آیه «و آتِ ذَالقربى حقّه و المسكین و ابن السبیل و لاتبذّر تبذیراً»(1) نازل شد، پیامبر اسلام دخترش فاطمه (س) را خواست و فدك را به او داد.(2) در همان روزهای نخست پس از رحلت رسول خدا با دستاویز قرار دادن این جمله که ما پیامبران چیزی به ارث باقی نمی گذاریم، حضرت فاطمه (س) را از فدك محروم کردند و كارگرانش را از فدك بیرون كردند. آن حضرت براى پس گرفتن فدك بسیار كوشید ولى دستگاه خلافت از این كار سرباز زد.


(1) اسرا (17)، آیه. 26
(2) طبرسى، مجمع البیان، ج 3، ص. 411تصویر مرتبط
آیه شماره
۲۲  از سوره مبارکه نحل

ادعای بی دلیل

 
إِلَهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ فَالَّذِینَ لاَ یُؤْمِنُونَ بِالآخِرَةِ قُلُوبُهُم مُّنكِرَةٌ وَهُم مُّسْتَكْبِرُونَ
معبود شما معبودى است‏یگانه پس كسانى كه به آخرت ایمان ندارند دلهایشان انكاركننده [حق] است و خودشان متكبرند
 1- انكار معاد در حقیقت انكار مبدء است. توحید و معاد به هم پیوند دارند. «الهكم اله واحد فالذین لایؤمنون بالاخرة»
2- منشأ كفر كبر است، نه جهل. انكارِ حقیقت است، نه جهل به حقیقت. «قلوبهم منكرة و هم مستكبرون»
3- ایمان به آخرت، تكبر و استكبار را برطرف مى‏كند. «فالذین لایؤمنون ...قلوبهم منكرة»


منافقان و یهودیان مدینه از شکست مسلمانان در احد و کشته شدن رجال علوی سخت خوشحال بودند و به دنبال فرصتی بودند تا در مدینه شورش کنند و به قبایل خارج از مدینه بفهمانند که کوچکترین اتحاد و وحدت کلمه ای در مدینه وجود ندارد و دشمنان خارجی می توانند اسلام را سرنگون کنند.

پیامبر برای این که از منویات و طرز تفکر یهودیان بنی النضیر آگاه گردد همراه گروهی از افراد خود عازم دژ آن ها گردید. پیامبر در برابر درب دژ فرود آمد ولی داخل نشد و ترجیح داد در سایه دیوار دژ با افراد خود بنشیند و با سران بنی النضیر گفتگو کند.

پیامبر صلی الله علیه و آله در این گیر و دار احساس کردند توطئه ای در راه است، حرکات مرموز و سخنان در گوشی آن ها پیامبر را به شک انداخت. آن ها قصد داشتند پیامبر را از بین ببرند اما آن حضرت توسط جبرئیل از نقشه شوم آن ها باخبر شد و بدون این که به یاران خود چیزی بگوید وانمود کرد که برای کاری به اطراف می رود و بر می گردد، اما حضرت راه مدینه را پیش گرفت. سپس با سران بنی النضیر تماس گرفت و پیغامی فرستاد مبنی بر این که آن ها پیمان شکنی کرده اند و باید ظرف ده روز مدینه را ترک کنند.

در این میان منافقان دست به کار شدند و به یهودیان پیشنهاد کمک دارند. پیامبر پس از این که متوجه شد یهودیان درهای دژ را بسته اند و تصمیم دارند از دژ دفاع کنند برای محاصره قلعه بنی النضیر حرکت کرد. سرانجام یهودیان تسلیم شدند و مدینه را ترک کردند. این واقعه در سال چهارم هجرت رخ داد


نتیجه تصویری برای فاطمه س
نتیجه تصویری برای شهادت سومین شهید محراب آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب(1360ش)

آیت ‏اللَّه دستغیب علاوه بر خدمات متعددی كه صرف ساخت، تاسیس و بازسازی بناها و آثار خیریه نمود دارای تالیفات متعددی است كه آدابی از قرآن، معراج، ایمان، گناهان كبیره، قلب سلیم، داستان‏های شگفت و... از آن جمله‏اند. این عالم وارسته و معلم اخلاق سرانجام در بیستم آذر 1360 ش برابر با چهاردهم صفر 1402ق هنگامی كه برای ادای نماز جمعه عازم محل برگزاری آن بود از سوی منافقین ضدانقلاب در 68 سالگی به شهادت رسید.

اِلهی عَظُمَ الْبَلاَّءُ وَبَرِحَ الْخَفاَّءُ وَانْکَشَفَ الْغِطاَّءُ وَانْقَطَعَ الرَّجاَّءُ

خدایا بلاء عظیم گشته و درون آشکار شد و پرده از کارها برداشته شد و امید قطع شد

وَضاقَتِ الاْرْضُ وَمُنِعَتِ السَّماَّءُ واَنْتَ الْمُسْتَعانُ وَاِلَیْکَ

و زمین تنگ شد و از ریزش رحمت آسمان جلوگیری شد و تویی یاور و شکوه بسوی تو است

الْمُشْتَکی وَعَلَیْکَ الْمُعَوَّلُ فِی الشِّدَّهِ وَالرَّخاَّءِ اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی

و اعتماد و تکیه ما چه در سختی و چه در آسانی بر تو است خدایا درود فرست بر

مُحَمَّدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ اُولِی الاْمْرِ الَّذینَ فَرَضْتَ عَلَیْنا طاعَتَهُمْ

محمد و آل محمد آن زمامدارانی که پیرویشان را بر ما واجب کردی و بدین سبب مقام

وَعَرَّفْتَنا بِذلِکَ مَنْزِلَتَهُمْ فَفَرِّجْ عَنا بِحَقِّهِمْ فَرَجاً عاجِلا قَریباً کَلَمْحِ

و منزلتشان را به ما شناساندی به حق ایشان به ما گشایشی ده فوری و نزدیک مانند

الْبَصَرِ اَوْ هُوَ اَقْرَبُ یا مُحَمَّدُ یا عَلِیُّ یا عَلِیُّ یا مُحَمَّدُ اِکْفِیانی

چشم بر هم زدن یا نزدیکتر ای محمد ای علی ای علی ای محمد مرا کفایت کنید

فَاِنَّکُما کافِیانِ وَانْصُرانی فَاِنَّکُما ناصِرانِ یا مَوْلانا یا صاحِبَ

که شمایید کفایت کننده ام و مرا یاری کنید که شمایید یاور من ای سرور ما ای صاحب

الزَّمانِ الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی اَدْرِکْنی السّاعَهَ

الزمان فریاد، فریاد، فریاد، دریاب مرا دریاب مرا دریاب مرا همین ساعت

السّاعَهَ السّاعَهَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ یا اَرْحَمَ الرّاحِمینَ بِحَقِّ

همین ساعت هم اکنون زود زود زود ای خدا ای مهربانترین مهربانان به حق

مُحَمَّدٍ وَآلِهِ الطّاهِرینَ

محمد و آل پاکیزه اشنتیجه تصویری برای فلسطین پاره تن اسلام است
نتیجه تصویری برای قدس مال ماست

القُدسُ لَنا(قدس مال ماست...)تعداد صفحات : 3

 | 1 |  2 |  3 |