منوی اصلی
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

هیچ دعائی بالاترازاین نیست که خدا ما را از خودش دور نکندوهیچ دردی هم بالاترازدردهجران نیست .
اگر می گویند ذکر کنید ، منظور این نیست که یک تسبیح دستمون بگیریم و بگوییم: یا الله ، یا رحمان ، یا رحیم و ... ،اسم ببریم! اینها ذکر نیست. ذکر اینست که او در کل زندگی ما حضور داشته باشه. اگر یک اسم خدا جمیل است، پس باید در معماریمان باشد، توی رفتارهایمان باشد، تو لباسمون باشد تو ظاهر و باطنمون باید باشد، تو صحبت کردنمون باید باشد. کو جمیل!؟ که تو می گویی من ذاکرم! هر کس ذاکر نباشد به اسماء الله زندگیش سخت می شود، معیشتش تنگ می شود .
جستجو
مطالب پیشین
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان
ابزار و قالب وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
کاربردی
تصویر مرتبط

 ملت ایران ثابت کرد که وابسته نبودن به آمریکا و قدرت‌های بزرگ نه‌فقط موجب عقب‌افتادگی نیست بلکه موجب پیشرفت است. دلیل واضح این است که 30 سال جمهوری اسلامی را با 30 سال بعضی از کشورهایی که در سایه آمریکا زندگی کردند و دل خود را به سالی 2-3 میلیارد دلار آمریکا خوش کردند و تسلیم آمریکا شدند، ببینید آنها کجایند و ما کجاییم. هستند کشورهایی که خود را به دم آمریکا بستند. ببینند ملت ایران به کجا رسید و آنها در چه وضعی هستند. هرکس این را مطالعه کند می‌فهمد وابسته نبودن به قدرت های بزرگ، فرصت است و  نه تهدید.
نتیجه تصویری برای مرگ بر آمریكا

حضرت امام خمینی(ره)؛هرچه فریاد دارید، بر سر آمریکا بکشید که همین فریاد همگانى‏ «مرگ بر آمریکا» براى او مرگ مى ‏آورد
آمریکا کیست؟ آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است، آمریکاى جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان مى‏ باشد آمریکاى حیله ‏گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه است
آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است. آمریکا براى سیطره سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتى خوددارى نمى‏ نمایدآمریکا دشمن همه ادیان است حتى مسیحیت، آمریکا اصلاً اعتنا به ادیان ندارد و جز منافع خودش را نمى‏ خواهد، حتى منافع آمریکاییها (را) هم نمى‏ خواهد، منافع دولت آمریکا را مى ‏خواهد.

نتیجه تصویری برای مرگ بر آمریكا

نتیجه تصویری برای پرچم زیبای ایران

نتیجه تصویری برای آرم سپاه
کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اظهارات رئیس جمهور ایالات متحده تاکید کرد: در هیچ برهه‌ای از تاریخ فردی با بی‌اخلاقی و تندخویی نتوانسته است پیشرفت و سعادت را برای ملت خویش به ارمغان آورد.
نتیجه تصویری برای عكس خلیج همیشه فارس

نتیجه تصویری برای حضرت زینب تعداد فرزندان امام حسین(علیه السلام) و حضور آن‌ها در واقعه‌ی كربلا چگونه بود؟ 


 طبق نقل شیخ مفید، امام حسین(ع) شش فرزند داشت به نامهای:

1. علی بن الحسین الاكبر یا امام سجاد(ع) كه كنیهاش ابومحمد و نام مادرش شهربانو یا شاه زنان ـ دختر یزدگرد پادشاه ساسانی ـ میباشد؛[1]

2. علی بن الحسین الاصغر، مادرش لیلا ـ دختر ابی مرة بن عروة بن مسعود ثقفی ـ است. او براساس گفتهی شیخ مفید در ارشاد، دو سال پس از وفات جدّش علی(ع) در روز عاشورای سال 42 هـ ق، متولد شد و اولین فرد از بنیهاشم بود كه به میدان رفت، وقتی اذن میدان خواست، امام(ع) به او اذن میدان داد و نگاه نومیدانهای به او كرد و اشكش سرازیر شد و گریست و فرمود:[2] «خدایا! گواه باش جوانی را به میدان میفرستم كه شبیهترین مردم به پیغمبر تو، در خلقت و اخلاق، گفتار است، ما هر وقت مشتاق دیدار پیغمبرت میشدیم، به روی او نگاه میكردیم.»[3]

3. جعفر، مادر او قضاعیة بود. جعفر در حیات پدر بزرگوارش از دنیا رفت.

4. عبدالله، در مدینه متولد شده است و مادرش رباب، ـ دختر امرء القیس ـ میباشد. امرء القیس در مدینه سه دخترش را به ازدواج امیرالمؤمنین(ع) و امام حسن(ع) و امام حسین(ع) درآورد كه داستانش مشهور است. رباب به همسری امام حسین(ع) درآمد و سكینه و عبدالله، فرزندان حسین(ع) از رباب میباشند.

5. سكینه، مادر او نیز رباب است. سكینه روز پنجم ماه ربیع الاول سال117هـ وفات كرد؛ وفات خواهرش فاطمه نیز همان سال است.[4]

6. فاطمه: مادرش اماسحاق بوده است.

علی بن عیسی الاربلی در «كشف الغمة» گفته: اولاد حسین(ع) ده تن بودند؛ شش پسر و چهار دختر. سه تن از پسران وی علی نام داشتهاند و محمد و عبدالله و جعفر. علی اكبر در كربلا در برابر پدر جنگید و شهید شد و علی اصغر صغیر را تیر زدند؛ همچنین گفتهاند كه عبدالله نیز با پدر كشته شد. دختران او زینب و سكینه و فاطمه بودند. نسل امام حسین(ع) از علی اوسط، یعنی زین العابدین(ع) است؛[5] البته قول قوی و قریب به صحت و نظر شیخ مفید است. پس در خاتمه می‌توان گفت غیر از امام سجّاد‌(ع) و جعفر بن الحسین‌(ع) تمام فرزندان ذكور امام حسین(ع) در كربلا به شهادت رسیدند.

پی نوشتها:

[1]. بحارالانوار، ج 45، ص 329.

- الارشاد، ص 253.

- نفس المهموم، قم، ص 524، كشف الغمة فی معرفة الائمه، ص 214.

[2]. «اللهم اشهد أنه قد برز الیهم غلام اشبه الناس خلقاً و خلقاً و منطقاً برسولك، و كنّا اذا اشتقنا الی نبیّك نظرنا الیه».

[3]. نفس المهموم، ص 308.

[4]. نفس المهموم، ص 530.

[5]. كشف الغمة، ص 214، بحارالانوار، ج 45، ص 331.

منبع: نهضت عاشورا (تحریف‌ها و شبهه‌ها)، مركز مطالعات و پژوهش‌‌های فرهنگی حوزه‌ی علمیه (1381)


نتیجه تصویری برای مرگ برامریكا


سال 1396
شهادت امام  علی ابن الحسین زین العابدین(ع) تسلیت و تعزیت باد.
محاسبه نفس و توجّه به معاد

«إِبْنَ آدَمَ! إِنّکَ لا تَزالُ بِخَیْر ما کانَ لَکَ واعِظٌ مِنْ نَفْسِکَ، وَ ما کانَتِ الُْمحاسَبَةُ مِنْ هَمِّکَ، وَ ما کانَ الْخَوْفُ لَکَ شِعارًا وَ الْحَذَرُ لَکَ دِثارًا. 

إِبْنَ آدَمَ! إِنَّکَ مَیِّتٌ وَ مَبْعُوثُ وَ مَوْقُوفٌ بَیْنَ یَدَىِ اللّهِ جَلَّ وَ عَزَّ، فَأَعِدَّ لَهُ جَوابًا.»: 

اى فرزند آدم! به راستى که تو پیوسته رو به خیرى، تا خودت را پند دهى و حساب خودت را برسى و ترس از خدا را روپوش و پرهیز را زیرپوش خود سازى. 

اى فرزند آدم! تو خواهى مرد و برانگیخته خواهى شد و در حضور خداوند عزّ و جَلّ قرار خواهى گرفت، پس براى او جوابى را آماده کن. 


 نتایج دعا

«أَلْمُؤْمِنُ مِنْ دُعائِهِ عَلى ثَلاث: إِمّا أَنْ یُدَّخَرَ لَهُ وَ إِمّا أَنْ یُعَجَّلَ لَهُ وَ إِمّا أَنْ یُدْفِعَ عَنْهُ بَلاءً یُریدُ أَنْ یُصیبَهُ.»: 

مؤمن از دعایش سه نتیجه مى گیرد: 

۱ـ یا برایش ذخیره گردد، 

۲ـ یا در دنیا برآورده شود، 

۳ـ یا بلایى را که خواست به او برسد، از او بگرداند. 

 شهادت امام سجاد(ع) به روایتی(95ق)(سال شهادت آن حضرت را به خاطر كثرت فقها و علما « سنه الفقهاء » گفتند)

قابل توجه کلیه دانشجویان روزانه و نوبت دوم (شبانه)  متقاضی وام می رساند جهت ثبت نام وام ترم اول سال تحصیلی97-96 از تاریخ 17مهرماه  الی15آبان ماه  سال جاری با به همراه داشتن مدارک ذیل به اداره رفاه  واقع در معاونت دانشجوئی مراجعه نمائید.

مدارک لازم جهت ثبت نام به شرح ذیل می باشد.

1-کارت دانشجوئی و کارت ملی به همراه کپی كارت دانشجویی   2 –تعهد محضری (دریافت  نمونه فرم از واحدصندوق رفاه دانشجویان دانشكده فنی وحرفه ای خرم آباد و تکمیل آن در دفاتر اسناد رسمی )  3- دریافت   فرم وام وام تحصیلی وشهریه پرداز ازواحدصندوق رفاه  ،معاونت دانشجوئی قسمت اداره رفاه و تحویل آن به اداره رفاه از تاریخ 17مهرماه96 الی15آبان 96    4- متاهلین کپی شناسنامه زوجین الزامی (دانشجویان روزانه)است   5- برای دانشجویان دو مقطعی حتما از مقطع قبلی تسویه نمایند (اخذ دفترچه اقساط – واریز اقساط معوقه)6- دانشجویان روزانه دریافت شماره حساب خود از بانک تجارت 6)كپی شناسنامه وحكم كارگزینی وفیش حقوقی ضامن

 تذکر:دانشجویان روزانه  و نوبت دوم   که وام دریافت نموده اند جهت تمدید وام  ترم اول به اداره رفاه در تاریخ های یاد شده مراجعه  نمایند. 

 

تذکر مهم: به علت محدودیت اعتبار زمان ثبت نام به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد  

صندوق رفاه دانشجویان به علت محدودیت اعتبار برای دانشجویان شهریه پرداز تعهدی در قبال وام ندارد.


نتیجه تصویری برای عملیات سوسنگرد و آزادسازی بستان و سوسنگرد


اَلسَّلامُ عَلَیْكَ یا اَبا عَبدِالله الْحُسَیْن وَ عَلَی الاَرْواحِ الَّتِی حَلَّتْ بِفِنائِكَ
عَلَیْكَ مِنِّی سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَ بَقِیَّ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ
اَلسَّلامُ عَلَیكَ یا ثارَ اللهُ وَ ابْنَ ثارِه

ماه محرم ماه حزن و اندوه ماه به شهادت رسیدن سالار شهیدان اباعبدلله الحسین علیه السلام را به پیشگاه مولانا حجة بن الحسن حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف و تمامی شیعیان آن حضرت تسلیت عرض می‌نماییم.


 

کاش بودیم آن زمان کاری کنیم
از تو و طفلان تو یاری کنیم
کاش ما هم کربلایی می شدیم
در رکاب تو فدایی می شدیم
السلام علیک یا ابا عبدالله